Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Jak rozebrać trzeci stop

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Jak rozebrać trzeci stop

    Zamieszczone przez oizo
    prędko miske stracisz
    oizo, to nie O1
    tu nie ma tego problemu
    ale takich opon bym nie polecal

  • #2
    [O2] Jak rozebrać trzeci stop

    Witam, dwa dni temu kupiłam Octavię 2 combi z 2006 roku. Nie świeciło się światło trzeciego stopu i sprzedawca powiedział, że spaliła się tylko żarówka i trzeba ją wymienić. Może ktoś wie jak zdjąć oprawkę, czy tak ciągnąć za plastik czy może jest jakiś inny sposób. Z góry dziękuję za pomoc.

    Komentarz


    • #3
      Witam;-)
      Widzę, że mamy identyczny problem... ja w zeszłym tygodniu kupiłem 02 z 2006r. w wersji kombi i także nie świeci mi 3 św. stopu.
      Proszę, o info jak udało Ci się to rozwiązać i czy miałeś z tym jakiś problem... szczególnie interesuje mnie to jak ściągnąłeś tapicerkę??
      Z góry dzięki za odp.

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez Doraz
        sprzedawca powiedział, że spaliła się tylko żarówka i trzeba ją wymienić.
        Jeśli mnie pamięć nie myli to w O2 w tym miejscu świecą diody a nie żarówki.
        Zarówki były w O1 i mozna było wymieniać tylko spalone .W Twolm wypadku trzeba wymienić całą listwę. Przed zakupem sprawdz kable, może któryś się przetarł.

        Komentarz


        • #5
          Jesli trzeba wymienic cala lampe, to jest ona dosyc droga w serwisie,
          o ile pamietam, to okolo 200zl koztowala...

          Aby sie do niej dostac podwazamy plastiki na klapie bagaznika
          (zaczepy nie ulegna zniszczeniu - ja to robilem delikatnie i dalo sie
          wszystko zmontowac po zakonczeniu pracy - podwazamy bez narzedzi!)

          Sama lampa jest przymocowana 2 lub 3 srubami (juz dokladnie nie pamietam)
          i tu trzeba sie troche nameczyc z zalozeniem nakretek, jesli plastiki nie sa
          wystarczajaco mocno odchylone. dobrze jest to robic z pomoca kogos innego,
          chodzi tylko osamo przytrzymanie. No i oczywiscie im mniej sie te plastiki
          odchyla tym latwiej je pozniej wcisnac na swoje miejsce.

          W moim wypadku lampa pekla w niskich temperaturach, bo chyba w fabryce
          za mocno ja dokrecili. wewnatrz sa diody, wiec jesli nie swieca, to moze jest
          to tylko problem z kablem/zasilaniem? Moze nie trzeba wymieniac lampy!?

          Ja uwazam ze to tylko kabel lub cos w tym stylu.
          Malo prawdopodobne zeby wszystkie diody padly na raz ... :?

          Cala operacja - okolo pol godzinki (przez walke z nakretkami )

          P.S.
          Moja O2 jest z konca 2007 roku , a Twoja z 2006 , wiec nie dam glowy
          ze tam sa na 100% diody a nie zarowki...

          powodzenia :diabelski_usmiech

          Komentarz


          • #6
            Odkręcić uchwyt (rączkę) z wykładziny klapy i ściągnąć dolną część wykładziny plastikowej (na zaczepach blaszanych - nie pogubić). Odkręcić dwa wkręty po bokach górnej części wykładziny i ściągnąć (na zaczepach). Odpiąć wężyk od spryskiwacza i kabelek. Odkręcić nakrętki plastikowe z lampy i ściągnąć lampę, dwa paseczki plastikowe w otworze ścisnąć . Montaż w kolejności odwrotnej. Lampa ledowa jak pada to do wymiany. Powodzenia.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PI0TR
              oja O2 jest z konca 2007 roku , a Twoja z 2006 , wiec nie dam glowy
              ze tam sa na 100% diody a nie zarowki.
              żarówki nie wystepowały w O2
              tylko diody

              Doraz, sprawdź czy nie przetarł się kabel zasilający
              przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

              wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez chopin
                dwa paseczki plastikowe w otworze ścisnąć
                - składnia odpowiednia do avatara :lol:
                Sebastian

                Służbówka O2 FL 1.4 TSI CAXA

                www.sazad.spanie.pl - domek letniskowy do wynajęcia na lato

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez chopin
                  Odkręcić uchwyt (rączkę) z wykładziny klapy i ściągnąć dolną część wykładziny plastikowej (na zaczepach blaszanych - nie pogubić). Odkręcić dwa wkręty po bokach górnej części wykładziny i ściągnąć (na zaczepach).
                  Chopin,

                  jak rozumiem, niezbędnym do ściągnięcia górnej części ramki jest odkręcenie uchwytu i zdjęcie dolnej części (tej przy wycieraczce), zgadza się? Jeśli tak to jak mocno trzeba ciągnąć za ten plastik? Boję się, żeby nie połamać Wszystko rękoma czy coś podważać? Jeśli tak to w których miejscach?
                  Bardzo liczę na odpowiedź bo już mnie nerw bierze ;-)

                  Pozdrawiam
                  Lazi

                  Komentarz


                  • #10
                    A powiedzcie Pany czy jak 3ci stop jest szczerbaty to jest szansa wymiany może samych diodek? czy tylko wyłącznie całość?
                    obecnie Mazda 6 GL 2.5 Pb AT
                    wcześniej O1 1.9 TDI AGR & O2 2.0 TDI BKD

                    Markizy tarasowe, balkonowe, koszowe, rolety wewnętrzne -> www.x-mark.pl

                    Komentarz


                    • #11
                      Teoretycznie jest, ale z tego co pamiętam obudowa jest klejona, małe diody lutowane powierzchniowo (tego nie jestem na 100% pewien) co sprawia, że cała zabawa robi się średnio opłacalna biorąc pod uwagę, że później trzeba jeszcze to szczelnie skleić. Ja w ASO zamówiłem nowe światło za 120pln do odbioru na drugi dzień, a w necie ZTCP było za 110pln z przesyłką.

                      Komentarz


                      • #12
                        nie dawno miałem swoje w rękach, i z tym klejeniem to jakaś ściema chyba
                        może coś tam dają tego kleju, ale u mnie jedną stronę normalnie dało się odchylić, później docisnąć jak gdyby jakieś zatrzaski tam były
                        bardzo mnie korciło rozebrać, ale się powstrzymałem :diabelski_usmiech

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja swój 3 stop lutowałem,bo skorodowało połączenie z płytką.Dołożyłem nowe druty i do nich połączyłem przewody.
                          Ogółem to lampka jest klejona i aby dostać się do płytki to trzeba ją rozerwać umiejętnie nie nie łamiąc plastiku.Potem klej kropla,czy inny cyjanopan i gra.
                          Następna będzie panamera....????
                          Bo trzeba leczyć przyczyny, a nie skutki...

                          Komentarz


                          • #14
                            Mam pytanie odnosnie tej lampki,jak nie swieci ktoras dioda to wymienia mi cala lampe na gwarancji czy jak?
                            Kondziu

                            OCP

                            Komentarz


                            • #15
                              Wg mnie tak ponieważ jest to klejony element i nie wyobrażam sobie w ASO rzeźby pt. naprawa pojedynczej diody.

                              Komentarz


                              • #16
                                lu5asz, jak masz gwarancję to tak
                                ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                poprzednie modele:
                                ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                Komentarz


                                • #17
                                  jak znajdę kiedyś chwilę, to się pobawię
                                  nowy już założyłem jakiś czas temu a stary czeka na reanimację

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Swiatlo wymienione na gwarancji .O maly wlos by tego nie zrobili-bo mam zalozony czujnik deszczu.
                                    Kondziu

                                    OCP

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez lu5asz
                                      Swiatlo wymienione na gwarancji .O maly wlos by tego nie zrobili-bo mam zalozony czujnik deszczu.
                                      nie rozśmieszaj mnie...

                                      serio :?:
                                      kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                                      SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        a szczegóły co do tej kuriozalnej sytuacji?
                                        ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                        ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                        poprzednie modele:
                                        ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                        ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                        O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          dodatkowe modyfikacje na gwarancji poza aso ( w tym przypadku czujnik deszczu) = utrata gwarancji

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ok, ale kto im powiedział, że RLS został dołożony i co ma wspólnego z lampką STOP'u ?
                                            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                                            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                                            poprzednie modele:
                                            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                                            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                                            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              tzn ja tak wywnioskowałem z postu :P
                                              a jak było to...
                                              a co ma :?:
                                              a to że aso zawsze będzie szukać byle powodu żeby nie zrobić na gwarancji
                                              i nie ważne że nie ma nic wspólnego ze sobą
                                              modyfikacja, to modyfikacja

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez krzynol
                                                ok, ale kto im powiedział, że RLS został dołożony i co ma wspólnego z lampką STOP'u ?
                                                Sprawa wyglada tak,ze ja nie dokldalem lusterka tylko sam czujnik.To od razu Link dzien wczesniej do salonu zeby sie umowic i wyjasnic problem.Zamowili mi lampke i jak przyjechalem to powiedzieli ze jak juz zamowili to Link normalnie nie powinni tego robic bo ingerowalem w elektryke samochodu.Tylko co mają wspolnego diody w lampie z elektryka eh
                                                Kondziu

                                                OCP

                                                Komentarz

                                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                                Pracuję...
                                                X